Relaks pleców i kręgosłupa – postaw na matę masującą

Nasze mięśnie mają pamięć. Dopasowują się do pozycji, w której długo przebywamy. Odczuwamy to po kilku godzinach spędzonych przy biurku lub w samochodzie. Gdy wstajemy, trudno na jest się wyprostować. Innym czynnikiem mającym wpływ na nasze zdrowie jest stres. Organizm reaguje na niego wyrzutem adrenaliny i napięciem mięśni. Wracają one do poziomu nominalnego dopiero po kilkudziesięciu minutach. Co się stanie jeśli w tym czasie znów zajdzie sytuacja stresująca? Reakcja powtórzy się, z tym że napięcie mięśni i poziom adrenaliny wzrosną od poziomu bieżącego, a nie zerowego. W rezultacie po całym dniu czujemy się spięci i podenerwowani. Otoczenia, w którym funkcjonujemy radykalnie zmienić się nie da. Możemy poprawić swoje samopoczucie stosując masaż. Co zrobić jeśli nie mamy możliwości, aby się na niego umówić? Rozwiązaniem jest urządzenie do masażu w domu. Dostępne jest ono w każdej chwili, zawsze pod ręką.

Mata masująca kręgosłup Casada może zostać nałożona na fotel, na którym siedzimy. Dla osoby niewtajemniczonej wygląda jak elegancki pokrowiec. W swoim wnętrzu kryje głowice masujące plecy i urządzenie powodujące wibrowanie siedziska. Użytkownik ma pełną kontrolę nad wyborem programu i intensywnością masażu. Działanie maty polega na tym, że naciski lub wibracje powodują po pewnym czasie rozluźnienie mięśni. Masowana osoba czuje nie tylko mniejsze napięcie mięśni, ale ogólną poprawę samopoczucia. Następnie rozluźnione mięśnie przestają utrzymywać kręgosłup w nienaturalnej pozycji. Dzięki temu prostuje się, zwiększa się jego ruchomość i znikają bóle.

Współczesny człowiek większość czasu spędza w pozycji nieco pochylonej do przodu. W niej prowadzi samochód, je, czyta książkę, pracuje z komputerem, ogląda TV. Rezultatem jest napięcie i ból mięśni karku a czasami nawet zawroty głowy (gdy mięśnie uciskają na naczynia krwionośne). Antidotum na te dolegliwości jest mata masująca kark. Działa analogicznie jak mata do masażu całego ciała, ale ma kształt i funkcje dostosowane do usuwania napięcia mięśni karku.

Maty masujące mogą być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o możliwość nie tylko dobrego relaksu, ale i dbałości o zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *