5 rzeczy, które trzeba zabrać ze sobą na urlop

Pakowanie walizki na wakacje to trudna sztuka. Miejsca mało, a tyle niezbędnych rzeczy. Kiedy torba się nie domyka, warto przemyśleć, czy można z czegoś zrezygnować. Najlepiej wcześniej przygotować listę tego, co niezbędne. Są takie rzeczy, które muszą się na niej znaleźć. Oto pięć z nich.

  1. Dokumenty, bilety, ubezpieczenie

Oczywista jest konieczność zabrania dowodu osobistego, paszportu (zagranicę) i biletów. Ponadto należy mieć przy sobie numer polisy ubezpieczeniowej i telefon do ubezpieczyciela na wypadek zgłoszenia szkody. Paszport dobrze jest skserować i kopię stale mieć przy sobie. Wszystkie dokumenty warto przed wyjazdem zeskanować i zachować na Dropboxie.

  1. Telefon i ładowarka

Większość podróżujących nie wyrusza dziś z domu bez telefonu i ładowarki. Przed wyjazdem dobrze jest przejrzeć pamięć na karcie, usunąć zbędne pliki. Przyda się miejsce na zdjęcia. Aby nie martwić się o to, że bateria się rozładuje poza dostępem do gniazdka, można zaopatrzyć się w tzw. power bank.

  1. Podręczna apteczka

Do apteczki powinny najpierw trafić leki przyjmowane na stałe. Dalej leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, środki do dezynfekcji (np. saszetka z spirytusowym wacikiem) i opatrunku, płyn na komary i maść na ukąszenia owadów. Wakacyjna dieta sugeruje zabranie czegoś na niestrawność i zgagę.

  1. Kapelusz i parasol

Jedno i drugie ochroni przed słońcem. Deszcz także może zaskoczyć. Zwłaszcza w ciepłe zakątki świata warto zabrać kapelusz z dużym rondem. Uchroni przed przegrzaniem głowy oraz oparzeniem szyi i uszu.

  1. Wygodne buty

Na plaży się nie przydadzą. Ale jeśli planujesz zwiedzanie, to wygodne obuwie będzie podstawą. Obtarte stopy mogą zniweczyć nawet najpiękniejsze wrażenia. Warto zaopatrzyć się w dodatkowy podpiętek i plaster ochronny na nadpiętek.

Czy wiesz już, dokąd chcesz jechać? Wejdź na: Bugaria last minute Pabianice.

Zadzwoń:
+42 2265588

Zobacz stronę:
https://kartagina.pl/howto
Bułgaria last minute Pabianice

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *