Ubranka dla wcześniaków – gdzie kupić?

Chociaż kupno ubranka dla wcześniaka jest nieco bardziej problematyczne, aniżeli przygotowanie wyprawki dla niemowlęcia urodzonego w terminie, to nie należy wpadać w panikę. Okres pobytu dziecka w szpitalu jest wystarczający, aby nabyć odpowiednią odzież dla pociechy. Przed dokonaniem zakupu należy jednak zwrócić uwagę, czy interesujące nas ubranka spełniają podstawowe wymagania. Najważniejszą i oczywistą kwestą jest rozmiar ubranka, ale na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Odpowiedni materiał ubranek

Skóra nowo narodzonego dziecka jest niezwykle podatna na wpływ czynników zewnętrznych. Tym bardziej dotyczy to niemowląt, które przyszły na świat przedwcześnie. Oznacza to, że ubrania dla wcześniaków muszą być wykonane jedynie z niezawierających alergenów materiałów naturalnych.

 

W przypadku wcześniaka najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w ubranka, które wykonane zostały z certyfikowanej bawełny ekologicznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli pewność, że dziecko nie będzie miało styczności z czynnikami mogącymi wywołać zaburzenia w funkcjonowaniu małego organizmu (w postaci m.in. podrażnienia).

 

Cechy ubranek dla niemowląt

Ponadto ubranka z wysokiej jakości bawełny pozwolą dziecięcej skórze na swobodne oddychanie. Do innych ważnych cech, którymi powinny charakteryzować się ubranka dla wcześniaków zaliczyć można m.in.

– zastosowanie wewnętrznych szwów,

– ukryte metki,

– brak odstających elementów.

Warto również zwrócić uwagę, aby interesujące nas ubranka dla niemowląt posiadały odpowiednie zapięcie. Wyborem, który jest najodpowiedniejszy dla przedwcześnie narodzonego niemowlęcia są ubranka zapinane z przodu za pomocą klasycznej rzepy oraz ubranka dla wcześniaków, które możemy zapiąć na ramionach.

Nie zapominajmy również, aby ubranka odznaczały się odpowiednią rozciągliwością. Tego rodzaju odzież dziecięcą zakupić możemy m.in. na https://www.bobishop.pl/kategoria/ubranka/pozostale-ubranka/ubranka-dla-wczesniakow. Oczywiście trzeba również pamiętać o jednej z najważniejszych i oczywistych rzeczy. Mowa o rozmiarze.

 

Kupno ubranek dla wcześniaków

Oczywiście najłatwiejszym rozwiązaniem jest kupno ubranek w internecie, aczkolwiek nie jest to jedyne miejsce, gdzie możemy nabyć tego rodzaju odzież dla niemowląt. W przypadku sklepów stacjonarnych możemy poszukać ubranek dla wcześniaków również w sieciowych sklepach odzieżowych oferujących ubranka dziecięce. Jeżeli jednak interesuje nas najwyższa jakość, powinniśmy poszukać odpowiednich ubranek w specjalistycznych sklepach medycznych lub poszukać ubrań w internecie.