Szaliki damskie, jak nosić je z klasą?

Szalik uznawany jest za dodatek, a nie samodzielną część garderoby. Nie przeszkadza mu to jednak bywać czasami główną ozdobą naszego ubioru. W sklepach mamy ich całe zatrzęsienie – ogrom szalików z wszystkich materiałów, w różnych kolorach i wzorach, przeznaczonych dla dzieci, kobiet, mężczyzn, na cieplejsze i zimne dni. Szalik nie kojarzy się już wyłącznie z zimą. Ten modny element zdobi nas również w cieplejsze dni, często pełniąc funkcję dekoracyjną. Jednocześnie pozostaje nieoceniony w kwestii ochrony lub ogrzewania szyi. Warto w swojej szafie znaleźć miejsce dla kilku rodzajów modnych szalików i poznać różne sposoby ich noszenia.

Sposoby noszenia szali i szalików

Mężczyźni często nie widza żadnego kłopotu w noszeniu szalika – po prostu zarzucają go na szyję, umiejscawiając gdzieś między szyją a kołnierzem kurtki… i na tym kończy się sprawa. Kobiety, które przywiązują większą uwagę nawet do drobnych części garderoby, raczej nie pozwalają sobie na taką nonszalancję w ich noszeniu. Chyba że jest ona świadomie zaplanowana.  I to z myślą o paniach właśnie prezentujemy kilka najciekawszych, najbardziej oryginalnych sposobów na noszenie szalika. Damski szal może nie doskonale tylko chronić przed zimnem, ale także wzbogacać każdą kreację.

Szalik jak biżuteria – i nie trzeba już żadnych ozdób!

Do biżuteryjnego supła najlepszy jest szalik damskie długi, ale raczej cienki. Skoro będzie on grał główną rolę w naszym stroju, może posiadać srebrną lub złotą nitkę albo być ozdobiony dżetami. Zarzucamy go na szyję, tak, aby z jednej strony koniec pozostał dłuższy, mniej więcej o wielkość dłoni. Na tym właśnie końcu zawiązujemy luźny supeł (na wysokości mostka), przez który przeplatamy drugi koniec. Gotowe!

Szal i chusta w jednym – ochrona szyi i głowy

Aby nasz szal mógł posłużyć nam również jako chusta, musi być odpowiednio długi – nawet powyżej 2 metrów. Rozkładamy go, po czym zakrywamy głowę, z jednej strony zostawiając o połowę dłuższy koniec, którym zasłaniamy również szyję. Następnie pozostały materiał przeciągamy przez otwór między szalem a policzkiem. W taki sposób noszą chusty kobiety z krajów Bliskiego Wschodu.

A może kamizelka?

Jeśli chcemy sprawdzić możliwości naszego szalika jako kamizelki, rozwieśmy go na ramionach, dłuższym końcem owińmy szyję, tak by pozostałe końcówki były już równiej długości. Następnie wygładźmy je, a w talii, już na szaliku, zapnijmy pasek. W taki prosty sposób można stworzyć nową stylizację bez kupowania nowych ubrań. Wystarczy trochę kreatywności!