wkłady do atomizera części - lulanu opinie - Wkłady do atomizerów są łatwe w obsłudze i montażu.
7-6 Michał Kołtyś 7-6
tania bielizna damska e-intimate W sklepie dostępne są także tanie gorsety, idealne na specjalne okazje. Szukasz tania bielizny damskej?     
  Tanio papierosy elektroniczne   mobilgarázsok

Objawy zażycia środków psychoaktywnych u twojego dziecka – co robić?

Młodzież coraz chętniej sięga po środki psychoaktywne, częściej niż w ciągu ostatnich 10 lat.
Narkotyki czy środki odurzające to takie substancje, które wpływają na centralny układ nerwowy powodując zmianę nastroju, zachowania i sposób postrzegania rzeczywistości.
Długotrwałe przyjmowanie takich używek prowadzi do uzależnienia i wyniszczania się organizmu.
Kluczowa jest wiedza na temat działania tych środków, aby móc w czas zareagować i podjąć odpowiednie kroki.
Najpopularniejsze narkotyki, po które sięgają dzieci to:

Narkotyki miękkie
Marihuana to susz pozyskiwany z konopi indyjskich o charakterystycznym zapachu, zawierający substancję psychoaktywną THC. Skutkiem palenia marihuany są najczęściej przekrwione i lekko przymrużone oczy, którym towarzyszy euforia, rozkojarzenie czy pobudzony apetyt.

Narkotyki twarde
Amfetamina to narkotyk w postaci białego proszku, który wykazuje bardzo silny potencjał uzależniający. Powoduje euforię i znaczne pobudzenie, efektem spożycia tej substancji będą znacznie rozszerzone źrenice, brak apetytu oraz charakterystyczny szczękościsk.

Dopalacze to najgorsze ze wszystkich substancje chemiczne nieznanego pochodzenia.
Mieszanka trucizn pod postacią kolorowych tabletek, znaczków do lizania czy pachnącego proszku, po spożyciu powodują znaczne pobudzenie, bardzo rozszerzone źrenice i szczękościsk. Mogą wystąpić stany lękowe i paranoja.

Leczenie uzależnień
Kluczową rolę gra czas, więc jeśli zobaczysz jakiekolwiek z objawów u swojego dziecka, zacznij działać. Na początek zacznij od szczerej rozmowy z dzieckiem, spróbuj wysłuchać i dojść do źródła problemu. Strona https://terapianaleczow.pl/ oferuje wiele informacji na temat uzależnień. Specjaliści z ośrodka uzależnień „Terapia Nałęczów” udzielą Ci kompleksowej pomocy, jakie podjąć działania, aby były pomocne twojemu dziecku.

Jeśli masz podejrzenia / obawy , skontaktuj się ze specjalista, nie czekaj na rozwój wydarzeń. Warto również z dzieckiem rozmawiać i edukować z zakresu używek.