Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=na-obcasie.pl%2Fjakie-kosmetyki-dla-kreconych-wlosow-wybrac-aby-nie-byly-przesuszone%2F&data=2021-01-04&tytul=Jakie kosmetyki dla kręconych włosów wybrać, aby nie były przesuszone?): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /_portaletematyczne/kobiecy/wp-content/themes/magazine-saga/header.php on line 22

Jakie kosmetyki dla kręconych włosów wybrać, aby nie były przesuszone?

Mimo że kręcone włosy są piękne i są marzeniem wielu kobiet, to jednak dla ich posiadaczek potrafią być prawdziwym utrapieniem. Wszystko przez to, że nic tak jak kręcone włosy nie sprawia trudności w pielęgnacji. Włos z tendencjami do kręcenia się niestety ma wysoką porowatość, przez co puszy się i jest z natury suchy. W efekcie, wiele kobiet z kręconymi włosami skarży się na to, że ich fryzura przypomina pióra, a loki nie mają ładnego kształtu. Na szczęście, istnieją sposoby na to, aby przeciwdziałać takim problemom. Kluczem jest tutaj świadoma pielęgnacja, wykorzystująca naturalne kosmetyki.

Oleje i silikony na kręcone włosy

Włosy kręcone mają bardzo słabe mostki siarczkowe, które sprawiają, że powstają pory. Są to włosy o naturalnej małej odporności na zniszczenia, przesuszenie, złamanie, czy wymrożenie w czasie zimy. Łatwo ulegają przeciążeniu u nasady, przez co fryzura może zdawać się oklapła. Wyjściem z sytuacji może być olejowanie włosów, jednak może ono doprowadzać do przetłuszczania się skóry głowy. Ciekawy efekt może też dać stosowanie kosmetyków wygładzających, jednak na dłuższą metę szampony, balsamy i maski do włosów z silikonami doprowadzają do pogorszenia jakości włosów. Jaki jest więc sposób na uzyskanie zdrowych, mięsistych loków?

OMO jako skuteczna metoda mycia włosów kręconych

Otóż Internet jakiś czas temu oszalał na punkcie OMO. Jest to metoda mycia włosów polegająca na przykryciu włosów przed myciem lekką odżywką, która będzie chroniła je przed wysuszającym działaniem szamponu. Gdy odżywka zdąży się wchłonąć (po kilku minutach), należy przystąpić do mycia skóry głowy. Pamiętajmy, że to właśnie ona potrzebuje wyczyszczenia, a nie włosy. Dlatego, należy uniknąć kontaktu końcówek włosów z szamponem. Po wypłukaniu włosów, należy nałożyć silniejszą odżywkę lub maskę. Po około godzinie, należy włosy dokładnie spłukać letnią wodą. W przypadku włosów kręconych, bardzo istotne jest zaniechanie płukania głowy w gorącej wodzie. Niewskazane są również kąpiele w gorącej wodzie.

Naturalne kosmetyki do włosów kręconych

Stosowanie metody OMO przynosi największe korzyści pielęgnacyjne, gdy używamy odpowiednich kosmetyków. Muszą być to szampony i odżywki do włosów bez chemii. Szampon bez SLS, parabenów i bez drażniącego alkoholu jest jednym z najważniejszych preparatów, po które należy udać się do drogerii. Należy unikać silnych detergentów do czyszczenia włosów. Jeśli chodzi natomiast o maski i balsamy, istotne jest korzystanie z kosmetyków wyprodukowanych na bazie naturalnych składników, takich jak oliwa z oliwek, olej arganowy, rokitnik, pokrzywa.