Chirurgiczna korekcja powiek – jeden z najskuteczniejszych sposobów na odmłodzenie twarzy

Plastyka powiek

Masz wrażenie, że twoja twarz wiecznie wygląda na zamęczoną? Kolejne kremy i zabiegi nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a ciebie coraz bardziej irytują worki pod oczami lub zmarszczona skóra powiek górnych? Istnieje sposób, aby z tymi niedoskonałościami sobie poradzić. Chirurgiczna korekcja powiek to jeden z absolutnie najskuteczniejszych zabiegów plastyki twarzy, który sprawia, że twoja buzia natychmiast wyda się młodsza. 

Powieki a wygląd twarzy

Jeśli oczy są zwierciadłem naszej duszy, to ich oprawa często wiele mówi o naszym wieku. Mówi często o naszym zmęczeniu, podkreśla wiek, ujawnia trudny czas w życiu itd. Okolica oka jest bowiem jedną z tych części twarzy, które starzeją się najszybciej. Zbierający się pod okiem tłuszczyk sprawia, że permanentnie masz wrażenie worków i cieni pod oczami, z kolei rozciągnięcia i luźna skóra wokół oczu dodaje ci lat. Z tym problemami można sobie jednak poradzić. Plastyka powiek pozwala na uzyskanie widocznych zmian w okolicy oka, które natychmiast przekładają się na młodszy wygląd całej twarzy.

Na czym polega chirurgiczna korekcja powiek?

Zabiegi tego typu wykonywane są w znieczuleniu ogólnym, natomiast jeśli jest taka potrzeba, pacjentka lub pacjent otrzymują lek, który pozwala się uspokoić i zrelaksować. Zabieg tego typu wykonuje się na ogół u osób  powyżej 35. roku życia, choć zdarzają się przypadki młodszych pacjentów. Zabieg można połączyć z laserem frakcyjnym lub thermoliftingiem, ponieważ mimo iż przynosi on bardzo dobre rezultaty, nie sprawia, że cała twarz natychmiast młodnieje. Plan zabiegowy w takim przypadku zawsze warto szczegółowo omówić z lekarzem prowadzącym.

Sam zabieg korekcji polega na:

  • w przypadku powiek górnych — usunięciu nadmiaru rozciągniętej i luźnej skóry, która sprawia, że twarz wydaje się starsza; zmarszczone powieki mogą także powodować problemy z widzeniem;
  • w przypadku worków pod oczami — usunięcie tego efektu wizualnego wykonuje się poprzez pozbycie się tłuszczyku zalegającego w powiekach dolnych; dzięki takiemu zabiegowi oczy przestają sprawiać wrażenie wieczne zmęczonych czy znużonych.

W obu przypadkach precyzyjnie ukrywa się ślady po nacięciach i zamyka je miniaturowymi szwami. Zabiegi tego typu trwają około godziny. Po takiej bioplastyce pacjentka lub pacjent zostają pod obserwacją jeszcze przez kilka godzin, a następnie mogą wrócić do domu. Powrót do podstawowych czynności, takich jak oglądanie telewizji czy czytanie książek może nastąpić już po 24 godzinach. Powrót do pełnego funkcjonowania zajmuje do 10 dni. W ciągu pierwszego tygodnia po zabiegu pojawiają się bowiem zasinienia. Zaleca się stosowanie zimnych kompresów, a także spokojniejszy tryb życia przez pierwsze 1,5 tygodnia po zabiegu.