http://comnetowy.us/en/2023/09/30/the-most-popular-mobile-application-programming-languages/     http://e-netowy.pl/index.php/2023/09/18/kingspan-zbiorniki-na-deszczowke-innowacyjne-rozwiazanie-dla-zrownowazonego-gospodarstwa-wodnego/     http://comnetowy-24.pl/index.php/2023/08/09/wynajem-dlugoterminowy-samochodow-dla-osob-fizycznych-komfort-elastycznosc-i-korzysci-finansowe/    

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

W ostatnich latach usuwanie tatuażu laserem staje się niemal tak popularne, jak samo ich wykonywanie. Powodów do ich usunięcia może być wiele – czasem zwyczajnie nam się nudzą, czasem są po prostu nieumiejętnie wykonane. Niezależnie od powodu, istnieje na szczęście skuteczny sposób na pozbycie się tego problemu. Dowiedz się, jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu i czy każdy może zdecydować się na wykonanie tego zabiegu.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Metoda ta polega na podgrzaniu laserem barwnika, który znajduje się w skórze. Dzięki temu jego komórki są rozbijane, pigment zostaje wchłonięty przez makrofagi, a pozostałości przesunięte ku górze naskórka. Żeby osiągnąć efekt całkowitego pozbycia się rysunku ze skóry trzeba wykonać kilka zabiegów – ich ilość zostaje indywidualnie dobrana w gabinecie, jednak jest to zwykle od 4 do 8 sesji. W trakcie wykonywania kolejnych zabiegów proces powtarza się i pigment systematycznie znika z naskórka, aż do osiągnięcia wymarzonych efektów. Przy wyborze salonu warto zdecydować się na taki, w którym wykorzystuje się najlepsze urządzenia – dzięki temu usuwanie tatuażu będzie prawie bezbolesne i nie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Obecnie jednym z najczęściej polecanych przez profesjonalistów laserów jest Q-Switch, a zabiegi z jego użyciem wykonywane są na przykład w gabinecie Coco-time we Wrocławiu.

Jak przygotować się do laserowego usuwania tatuażu?

Usuwanie tatuażu laserem to bezpieczna metoda, jednak jak w przypadku każdego innego zabiegu, należy się do niego odpowiednio przygotować. Na około 4 tygodnie przed jego wykonaniem nie wolno eksponować obszaru zabiegowego na działanie promieniowania UV. Tydzień wcześniej trzeba również unikać mocnych peelingów chemicznych i peelingów drobno lub gruboziarnistych. W dniu wykonania zabiegu skóra powinna być ogolona – najlepiej zrobić to dzień wcześniej. Przed samym usunięciem tatuażu obsługa gabinetu powinna nas również poprosić o wypełnienie karty pacjenta, dzięki czemu można wykluczyć inne przeciwwskazania.

Od czego zależy liczba zabiegów?

Częstotliwość oraz liczba wymaganych zabiegów to kwestia indywidualna, ma na nią wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest jakość tatuażu – te amatorskie wymagają zwykle około 4-5 zabiegów, natomiast profesjonalne tatuaże, które najczęściej charakteryzuje duża gęstość i silne pigmenty wymagają ich już średnio 6, lub nawet 8. Ważny jest również koloryt skóry, bowiem im jest ona mniej opalona tym zabieg będzie bezpieczniejszy oraz skuteczniejszy. Istotną kwestią, na którą niestety nie mamy wpływu, jest reakcja układu immunologicznego na laser.