Jak długo można nosić tampony

Kobiety, których dotyka menstruacja, bardzo często zastanawiają się, czy dobrym rozwiązaniem będzie sięgać w te dni po tampony. Rozmyślamy między innymi nad tym, jak długo można je nosić, jak często trzeba je zmieniać i o czym należy pamiętać podczas użytkowania. W dzisiejszym wpisie – postaramy rozwiać się te wątpliwości. Tampony mogą być z powodzeniem używane przez cały czas trwania okresu. Dzięki temu, że tampony o.b. są produkowane z ogromną dbałością – nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgały po nie dziewice i dziewczyny, które po raz pierwszy mają okres. Pierwsza miesiączka sprawia, że błona dziewicza zamienia się w miękki i niezwykle elastyczny fałd skórny. Wystarczy, że wybierzemy dla siebie egzemplarze z serii mini, a będą one bezproblemowe do wprowadzenia. Nie musimy się również martwić o to, że tampon zostanie wprowadzony zbyt głęboko – ten wyjątkowy produkt jest stworzony w taki sposób, że nie jest to możliwe.

Jak często należy zmieniać tampon w ciągu dnia?

Wiemy już, że po tampony może sięgać każda kobieta – zarówno ta, która ma okres po raz pierwszy, jak i ta, która miesiączkuje od lat. Mity mówią, że musimy je zmieniać minimum co 4 godziny – oczywiście nie jest to prawdą. Jak często należy wymieniać tampony? Najlepiej co 3 – 6 godzin. Wszystko zależy od obfitości naszego krwawienia. W pierwszych dniach miesiączki, krwawienie może być silniejsze, a co za tym idzie – wymieniamy wtedy tampony częściej. Nie będziemy jednak musieli wymieniać ich tak często podczas kolejnych dni, gdy krwawienie będzie już lżejsze. Warto również wspomnieć o tym, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby tampony były przez nas użytkowane nocą. To produkt, który nie krępuje ruchów i nie ogranicza naszego ciała. Istotne jest to, aby pamiętać o zmianie tamponu, bezpośrednio przed pójściem spać i zaraz po przebudzeniu.

Obalamy również mit, mówiący o tym, że tampony nie mogą być używane przez cały czas trwania miesiączki. Oczywiście, że mogą! Wszystko to dzięki temu, że bardzo dobrze współgrają z naszym ciałem, a co za tym idzie – z powodzeniem możemy po nie sięgać każdego dnia okresu.

Tampony są niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla kobiet w różnym wieku – z ich pomocą możemy bez obaw uprawiać różnego rodzaju sporty i nie musimy rezygnować ze swoich dotychczasowych zajęć. Pamiętając o odpowiedniej zmianie tamponu na nowy, ich użytkowanie będzie dla nas komfortowe i przede wszystkim bezproblemowe. Tampony są bardzo wygodne podczas korzystania z nich i zapewniają odpowiednią ochronę każdego dnia.