w ten sposob przedsiebiorcy moga skupic sie na swojej dzialalności, a nie na konieczności zarzadzania flota pojazdow. wynajem bmw 1 wynajem dlugoterminowy mercedes citan tourer to idealne rozwiazanie dla firm potrzebujacych samochodu na dluzszy okres czasu. ten model samochodu oferuje nie tylko doskonale osiagi, ale takze precyzyjne prowadzenie i świetna trakcje.

Dwutygodniowe soczewki Acuvue

Soczewki kontaktowe powstały z myślą o osobach, które szukały alternatywy wobec okularów. Stąd też od początku rekomendowane były osobom lubującym się w aktywności fizycznej, również zawodowym sportowcom podczas treningów, meczów i mityngów. Kolejną zaletą soczewek jest ich niewidoczność. Okulary nie każdemu pasują, do tego potrafią sprawiać sporo kłopotów na co dzień. Jeśli więc brak przeciwwskazań dotyczących noszenia soczewek, warto wybrać model korygujący konkretną wadę wzroku, oczywiście po konsultacji ze specjalistą.

 

Soczewki dwutygodniowe

 

Szkła kontaktowe, zwłaszcza u osób niemających wcześniej z nimi kontaktu, wywołują sporo kontrowersji. Wydaje się, że codzienne zakładanie nowej pary jest nie tylko kłopotliwe, ale też kosztowne. Dlatego też czołowi producenci soczewek, jak Acuvue, pracują nad rozwiązaniami mającymi nie tylko zmniejszyć koszty ponoszone przez użytkowników, ale też mają zminimalizować ich ewentualną uciążliwość. Świetnym rozwiązaniem łączącym zalety soczewek jednodniowych z tygodniowymi czy miesięcznymi są szkła dwutygodniowe. W gamie Acuvue są to soczewki dwutygodniowe linii Oasys (https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/oasys), dostępne w opakowaniach po 6, 12 lub 24 sztuk. Ich wyróżnikiem jest między innymi opatentowana technologia Hydraclear®, działająca jak naturalny filtr łzowy.

 

Soczewki dwutygodniowe pozwalają zrezygnować z ich zdejmowania podczas snu. Mimo to podobnie do innych modeli szkieł kontaktowych wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Konieczne jest systematyczne usuwanie drobinek osadów białkowych i lipidowych, które osadzają się podczas noszenia. Przed zakładaniem i zdejmowaniem szkieł należy dokładnie umyć dłonie, usuwając nie tylko brud, ale też tłuszcz. Oczywiście dłonie powinny być suche. Czyszczenie soczewek trzeba wykonać od razu po ich zdjęciu z oczu. Odpowiednim preparatem jest delikatny płyn dezynfekujący przeznaczony do soczewek – woda z kranu i ewentualne detergenty to niewskazany pomysł.

 

Centrowanie szkieł

 

Po założeniu soczewek pora na ich odpowiednie ułożenie. Na ogół szkła kontaktowe samoistnie układają się centrycznie. Niekiedy jednak soczewka ulega decentracji i należy są przesunąć. Są dwie popularne metody centrowania szkieł. Pierwsza – należy zamknąć oko i delikatnymi ruchami przypominającymi masaż przesuwać szkło w odpowiednie miejsce. Druga – trzeba delikatnie przesunąć szkło we właściwe położenie, uciskając palcem krawędź soczewki (dolną lub górną) przy otwartym oku.

 

Jeżeli okaże się, że po centrowaniu obraz jest niewyraźny, warto wyjąć szkła  w celu sprawdzenia, czy nie pojawiły się pozostałości po kosmetykach i inne tłuste substancje. Przy znacznych zabrudzeniach najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie nowych szkieł.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.