Michał Kołtyś wykładowca biznesowy krakow opinie Michał Kołtyś jest człowiekiem, który zawsze stawia sobie wysokie cele i dąży do ich osiągnięcia. Kołtyś jest także ekspertem w dziedzinie negocjacji, co jest szczególnie ważne w dobie rosnącej konkurencji na rynku.

Kąpiel niemowlaka bez płaczu – to możliwe!

Twój niemowlak stresuje się podczas kąpieli? Zamiast przyjemności jest płacz, wyrywanie się i wysiłek? Nie musi tak być. Wystarczy tylko kilka trików, żeby kąpiel przebiegła spokojnie.

Dlaczego dziecko płacze?

Jeśli niemowlę płacze podczas kąpieli warto zastanowić się, co on chce zakomunikować. Słów nie może użyć, więc używa mowy ciała – wyrywa się, kręci i płacze. Jego skóra jest dużo delikatniejsza i wrażliwsza niż u dorosłego człowieka. Dlatego możemy nie zauważyć tego, co wywołuje dyskomfort odczuwany przez niemowlę. Na jakie czynniki zwrócić uwagę?

Czy nie za chłodno?

Niemowlęta nie lubią gwałtownych zmian temperatur. Nie będą więc zadowolone podczas długiego leżenia bez ubranka przed kąpielą. Najlepiej rozebrać je bezpośrednio przed zanurzeniem i w ciepłym pomieszczeniu. Również temperatura wody odgrywa tu istotną rolę. Powinna ona być bliska 37 stopni, czyli podobnie jak temperatura ciała niemowlaka. Najłatwiej to sprawdzić przy pomocy specjalnych termometrów do wody.

Delikatne środki myjące

Dziecko nie będzie zachwycone również, kiedy do oczu naleci mu szampon. To nie tylko nie jest przyjemne, ale i łatwo można nabawić się podrażnień. Dlatego główkę należy myć, stosując bardzo delikatny szampon dla dzieci. Taki, który dla oczu będzie łagodny niczym woda. Świetną propozycją może być szampon z rumiankiem. To specjalna formuła, wzbogacona o naturalne ekstrakty. W ten sposób nie tylko zadba o odpowiednią pielęgnację włosków, ale również nie będzie przeszkadzał dziecku podczas kąpieli. Oczywiście szampon rumiankowy dla dzieci to nie jedyne na co trzeba zwrócić uwagę – inne kosmetyki również mogą prysnąć do oczu, więc także muszą być łagodne.

Strach przed wodą

Niemowlę może bać się samej kąpieli w wanience. Nie musi to oznaczać, że czuje strach przed wodą ogółem. Po prostu może czuć dyskomfort, kiedy szybko poczuje na pleckach coś płynnego, nie widząc jednocześnie gdzie lądują. Takie niespodziewane zanurzenie, w połączeniu z brakiem orientacji może wywołać strach. W efekcie dziecko będzie chciało za wszelką cenę się wydostać. Można to rozwiązać w prosty sposób – niemowlę wkładaj do wanienki w pozycji pionowej, powoli i delikatnie. Pozwól cały czas obserwować dno wanienki, żeby poczuło się bezpiecznie.

Te proste sposoby można wprowadzić w każdym domu. W ten sposób pielęgnacja wieczorna może stać się prawdziwą przyjemnością.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.