Części zamienne e papieros a zdrowie

Bez wątpienia, że skład olejków do papierosów jest bardziej przyjazny, niż skład tradycyjnych papierosów. W związku z tym, palenie elektrycznego papierosa może być dobrym pomysłem dla osób chcących skończyć z nałogiem.

Szereg przeprowadzonych badań wykazało, że e papierosy nie szkodzą sercu (przynajmniej na pierwszy „rzut oka”). Kolejną kwestią jest wpływ gliceryny i glikolu na zdrowie. Badania nie wykazały skutków ubocznych poza suchością w gardle, kaszlem i reakcjami alergicznymi. Jednak mimo tego, że substancje zawarte w olejkach są przebadane to i tak do końca nie wiadomo, jakie i czy w ogóle negatywnych skutków nie będzie w przyszłości.

Bardzo dużym problemem w przypadku palenia tradycyjnych papierosów jest palenie bierne. Niestety jest ono bardziej szkodliwe niż palenie aktywne. Okazuje się jednak, że w przypadku elektronicznego papierosa taka sytuacja nie występuje, ponieważ podczas spalania liquidu nie wydzielają się szkodliwe substancje.

Może się wydawać, że elektroniczne papierosy to bezpieczne dla zdrowia rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że jest to stosunkowo nowe rozwiązanie i nikt nie da stuprocentowej pewności, że nie są szkodliwe. Jedno jest pewne – to idealna alternatywa dla palaczy, którzy chcą zerwać z nałogiem.

E papierosy – ile kosztują

Poza powodami zdrowotnymi, które wpływają na decyzję o zerwaniu z nałogiem lub przejściu na e papierosy, są po prostu koszty. Zwykłe papierosy są drogie, a ich cena stale rośnie. Do tego przy wypalaniu paczki dziennie stają się nieekonomiczne. A jak w tej sprawie wypadają e papierosy? No cóż, cena samego urządzenia to koszt od 100 zł w górę. Jednak planując całkowite przestawienie się na e papierosa, warto zainwestować trochę więcej w dobry sprzęt. Do kosztów należy wliczyć również utrzymanie urządzenia, w tym części zamienne https://maniolo.pl/e-papierosy/ . Same olejki do e papierosów to koszt mniej więcej przeciętnej paczki tradycyjnych papierosów. Jednak to olejki są bardziej ekonomiczne, ponieważ na miesiąc wystarczą średnio trzy opakowania. Zatem biorąc pod uwagę cenę, to wygląda na to, że e papierosy są bardziej ekonomiczne, niż tradycyjne palenie.

 

Zajrzyj również tutaj: https://vonshu.com/pl/e-papierosy/https://viankoshop.com/pl/e-papierosy/ ,  https://unabigo.com/pl/e-papierosy/ ,  https://rerekum.com/pl/e-papierosy/ ,  https://oyalza.com/pl/e-papierosy/ ,  https://delalvar.com/pl/e-papierosy/